Kendini Sevmen İçin İpuçları

KENDİNİ SEVMEK İÇİN İPUÇLARI;

 

Her insan hayatının belli bir döneminde sevilmediği kaygısını yaşar.Peki kendini ne kadar sevdiğinden hiç endişe duymuş mudur? Kendimize en çok sormamız gereken soru kendimizi ne kadar sevdiğimiz olmalı.Çünkü her yerde duyduğumuz gibi ‘kendini sevmeyen başkasını sevemez,başkası tarafından sevilemez’.Bu tabuyu kırmalıyız önce kendimizi sadece kendimiz için sevmeliyiz.Kendini sevmen için çok kısa notlar;

 

1-) Kendinizi keşfedin!

Kim olduğunu bilirsen kendine daha doğru davranabilirsin.Gerçekte kendini keşfederek kendini sevmeye başlamalısın.

2-) Kendinizi affetmeyi öğrenin! 

Başka insanlara gösterdiğiniz fedakarlığı iç sesinizin de size göstermesine izin verin.Kendinizi hatalarınızla ve doğrularınızla sevmeyi,kabullenmeyi öğrenin.İç sesinizin size kötü gün arkadaşı olmasına izin verin.

3-) Kendinize iyi bakın.

Spor yapın,tiyatroya gidin,sevdiğiniz kıyafetleri giyin..Size iyi geldiğini düşündüğünüz davranışları daha sık yapmaya çalışın.Kendinizi sevmeyi unuttuğunuzda hayatınızdaki en önemli kişiyi ihmal etmişsiniz gibi hemen toparlayın!

4) Kendinizden emin olun.

Ne istediğinizden,ne düşündüğünüzden emin olun.Herşeyden önce kendiniz için yaşadığınızı farkedin ve kendi düşüncelerinizi sevin.

kendini sev

5) Size iyi hissettiren insanları yakınlarınızda bulundurun!

Çevrenizde sizi strese sürükleyen ve negatif etkileyen bütün insanları kenarda bırakmaya özen gösterin.Size iyi hissettiren insanların yakınınızda olması kendinizi sevmenize yardımcı olacaktır.

6) En önemlisi eğer unutkan biriyseniz her olumlu adımınızı not alın!

Adımlarınızı kaydettiğinizde kendinizi sevmek için birçok sebep bulabilirsiniz.

Psk. Pelin Ankay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir